Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hra LineAge 2 je následovníkem v Evropě nepříliš úspěšného prvního dílu téhle fantasy hry . Hru vyrábí korejští NC Soft . Tato firma má ve svém portfilu mnoho onlinovek, včetně uznávaného Guild Wars. Hra se zpočátku jevila velmi slibně, zejména výtečná grafika fascinoval spousta lidé (běží na Unreal 2 Enginu a dodnes je jednou z nejlépe vypadajících onlinovek). Boužel po nepříliš vydařené veřejné betě,kdy se ukazalo že jde o mlácení jedný potvory za druhou spousty lidí na tuto hru zanevřelo.A jelikož vývojáři věděli, že nemůžou dál odkládat vydání hry, tak si naplánovali, ž budou postupně vydávat zdarma nove Chronicly. První Chronicle vznikl s podtitulem Harbingers of War. Dále následovali Age of Splendor, Rise of Darkness a Scions of Destiny. Šestého září  2006 se chystá závěrečný pátý Chronicle: Oath of Blood. Hra se postupně dost vyvinula a je jednou z nejhranějších MMORPG na světě. Teď si probereme co nám hra nabízí až do C4 (zkratka Chronicle 4) .

Hra je zaměřena zejména na expení (rozuměj získávaní zkušenosti (exp=experience) zabíjením potvor) nejlépe v partě (skupina hráčů). V hře lze pomocí receptů a různého materiálu vyrábět různé zbraně, zbroje, šperky a další..Každý hráč od 20 levelu má možnost se účásnit pravidelného dvoutýdenýho eventu, kdy se hráč přidá na stranu Úsvitu nebo Soumraku, jejímaž kněžími jste vysílán do nekropolí a katakomb, kde se hráč snaží získat speciální kameny, aby mohl získat například Starověké Adeny (Adeny= měna v zemi Adenu ).

LineAge 2 má například oproti WoW tu výhodu, že je autoři předem nepostavili proti sobě dvě znepřátelení aliance, ale každý hráč má možnost vytvořit svůj vlastní klan a následně aliance. S klanem i s aliancí mžete vyhlašovat války.

Co dále ve hře najdeme? Najdeme rybaření, svatby, spousty questů, různé zvířátka včetně obrovského létajícího draka, na kterým se můžete krásně prolítnout. dále tu máme něco na způsob farmařeni a věc zvanou Festival, která připomíná známý mód z mnoha FPS her Last Man Standing. Jinak si můžete vsadit v loterii nebo na zvířecí závody, stát se olympijským vítězem nebo se pokusit stát šlechticem. Ale zřejmně nejvýznamnější a nejzábavnější častí je Castle Siege (CS) neboli dobývání hradu.

Výběr servru

Existují dva typy servrů a to oficiální ( www.lineage2.com ) a free servry. Na oficiálním se platí cca 400 Kč měsíčně, tedy nic hrozného. Ovšem není od věci si předem vyzkoušet do čeho jdu. A i proto tu jsou free servry, Free servry řadíme podle dvou kriterií. Měli bychom se zajímat jestli jde o high rate nebo low rate. Slovo rate znamená násobek, tedy jakým výpočtem si vypočítává kolik získáme expu a peněz a dalších věcí. Na oficiálních servrech je rate 1, tedy originál. Rate 2 je tedy dvojnásobek, rate 3 je trojnásobek atd. Za skutečný high rate je označován 1000-5000 x rate. Za low je naopak tak do 4x .High rate se zpočátku jeví jako ideální varianta, ale po čase to začne být nuda, protože vlastně po pár minutách se veškerý herní zážitek orientuje na zabíjení ostatních hráčů (PvP,PK) .Samozřejmně se občas takový server hodí na vyzkoušní zajímavého povolání. Další kriterium je zdá se jedná o ukradnutou verzi či o projekt který běží na Javě a to L2j. L2j se vyznačuje velkou aktuálností a spoluprací mnoho servrů a  je lehce modifikovatelný. Zato ale je většina věcí špatně nastavena či vůbec nejde. Rovněž chybí takzvaná geodata, takže se stává že potvory zapadají například do zdí,kde nejsou vidět a vy na ně nemůžete. Co se tyče toho druhého verzi, která se nazývá C4 Retail ,tak tak je trochu jiný. Ještě před spuštěním L2 byla ukradnuta C1 betaverze,která se postupně vyupgradovala na do zajímavých výšin. Před nedávnem byla ale ukradnuta C4 PTS verze (PTS= Private Test Servre) . Tato verze má minimum chyb a podobá se velmi oficiálu. U  této plateformy se ale těžko něco upravuje a admini různých servrů tolik nespolupracují. Ačkoliv free servry jsou částečně nelegální, není znám žádná případ kdy by byl někdo žalován, proto se není čeho bát.

I na česko-slovenský scéně je mnoho servrů. Za L2j bych doporučil Forbbiden Lands a za C4 Retail bych doporučil Game Park .

Instalace hry

Herního klienta C4 si můžete zdarma stáhnout ze stránek oficiálních servrů (link zde ) . Instalátor má cca 2,4 GB, po nainstalování zabere na disku přes 5 GB. Teď si vysvětlíme jak se připojit na free server. Na stránkách vámi vybraného servru bude většinou upozorněni, že si musíte stáhnout složku SYSTEM. Učiňte tak. Otevřte si adresář si adresář kam jste hru nainstalovali hru a otevřte si složku "system". Do ní nakopírujte veškerý obsah složky SYSTEM, kterou jste si stáhli. U L2j servru je potřeba ještě přespat složku HOSTS, kterou najde ve věčnou vydání Windowsů zde: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc .Zde najdem soubor hosts (bez přípony). Buď si stáhnem nového hosta z webu servru a přepíšeme stávající nebo můžem host otevřit v Poznámkovém bloku,kde si na posledním řádku najdem IP. odlední řádek by měl vypadat asi takhle: XX.XX.XXX.XX l2authd.lineage2.com . Místo všech X doplníme IP adresu servru. Ještě bych doporučil pouštět hru ze systemu souborem l2.exe . Ikona na ploše je nastavna na LineageII.exe v základní složce hry. Teď už se stačí na webu vybraného servru zaregistrovata můžete začít hrát.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář